NABÓR ELEKTRONICZNY 2012

Poradnik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych,
dla których konto w systemie zakłada gimnazjum można pobrać tutaj bądź bezpośrednio z głównej strony naboru pod adresem

Pod tym linkiem gimnazjaliści logują się również
do systemu

Harmonogram działań gimnazjalisty

od 7 maja do 15 czerwca godz. 15.00

- Gimnazjum przekazuje kandydatowi login i hasło do jego konta.

- Kandydat loguje się na swoje konto i wybiera szkoły oraz układa listę oddziałów, do których chce kandydować w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

- Kandydat drukuje podanie z Systemu.

- Wydrukowane podanie podpisane przez siebie i rodziców (prawnych opiekunów) oraz potwierdzone we właściwych szkołach zaświadczenia i dokumenty, kandydat zanosi do macierzystego gimnazjum.

Do 29 czerwca:

Gimnazjum wprowadza do Systemu oceny i szczególne osiągnięcia kandydata odnotowane na świadectwie, a kandydat sprawdza czy wszystkie są poprawne. W przypadku niezgodności niezwłocznie zgłasza to w swoim gimnazjum.

od 5 lipca od godz. 13.00

do 9 lipca do godz. 14.00

Kandydat sprawdza, do jakiego oddziału został zakwalifikowany i składa oryginały świadectwa zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

UWAGA !!!

Nie złożenie oryginału świadectwa w terminie oznacza bezpowrotną rezygnację z możliwości przyjęcia do danej klasy. Kandydat taki będzie mógł ubiegać się o przyjęcie wyłącznie w ramach rekrutacji uzupełniającej i dodatkowej.

10 lipca od godz. 12.00

Kandydat sprawdza w Internecie lub na liście wywieszonej w szkole, czy jest przyjęty.

do 13 lipca do godz. 13.00

Kandydaci, którzy nie zdołali zakwalifikować się do żadnego oddziału sprawdzają w Systemie lub w dowolnej szkole ponadgimnazjalnej, gdzie pozostały wolne miejsca. Następnie zgłaszają się do wybranej szkoły i składają oryginały wymaganych do przyjęcia dokumentów.

(c)2007- Gimnazjum Miejskie nr2 w Mszanie Dolnej